Te Fundit

De Biasi në “Opinion”: Januzaj djalë i mirë, por i këshilluar keq


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:29 - 27/10/15 |
b.f

Adnan Januzaj tashmë e ka bërë zgjedhjen e tij që është Belgjika, por shqiptarët nuk mund ta harrojnë lehtë refuzimin e tij për të qenë pjesë e Kombëtares së Shqipërisë. Gianni De Biasi ka kërkuar me ngulm ta ketë pjesë të Kombëtares, por gjithmonë është hasur me zhgënjimin dhe refuzimin e vazhdueshëm të babait të lojtarit për t’u përgjigjur qoftë edhe negativisht interesimit. Në intervistën e dhënë për gazetarin Blendi Fevziu, që transmetohet këtë mbrëmje në “Opinion”, De Biazi ka versionin për çështjen Januzaj. “Problemi me Januzaj ishte se ne nuk arrinim të flisnim dot personalisht me atë, por çdo gjë duhet më parë ta diskutonim me babain e tij. Me të atin e Januzaj nuk kam arritur të flas asnjëherë. I kam dërguar shumë mesazhe por nuk mu përgjigj asnjëherë. Në fakt ia kam dërguar në disa gjuhë për të kontaktuar. I kam dërguar mesazhe në shqip, në frëngjisht, dhe në anglisht, por në asnjë nga këto gjuhë nuk më është pergjigjur. Unë mendoj se kjo është një gjë vertet e trishtueshme sepse së paku ai mund të përgjigjej dhe të thoshte që Januzaj nuk do të vijë me ne, por të paktën do të merrnim një përgjigje. Mjaftonte që të më thoshte “Zoti De Biasi ose De Biasi shkurt, djali im nuk do të luaj për Shqipërinë, kaq”

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas