Bota

CVOID-19 në Greqi/ 399 raste të reja dhe 3 viktima në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:35 - 06/10/20 |
Opi Nion

Pandemia COVID-19 vijon të shkaktojë viktima në Greqi. Mësohet se në 24 orët e fundit në shtetin fqinj kanë humbur jetën 3 persona nga COVID-19, ndërsa janë konfirmuar 399 raste të reja.

33 prej rasteve të reja janë konfirmuar në pikat doganore të Greqisë. Numri i përgjithshëm i personave të infektuar në shtetin helen është 20541, ndërsa numri i viktimave 420./ Opinion.al

Pas