Bota

COVID-19 në Itali/ Regjistrohen 2677 raste të reja dhe 28 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:44 - 06/10/20 |
Opi Nion

Ditët e fundit është rritur ndjeshëm numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali. Mësohet se në 24 orët e fundit në Itali  kanë humbur jetën 28 persona, ndërsa janë konfirmuar2677 raste të reja.

Aktualisht totali i viktimave që nga fillimi i emergjencës shëndetësore është rritur në 36.030, ndërsa numri i të infektuarve në total është 330 263.

Numri i pacientëve të shëruar sot ishte 1418, ndërsa totali është 234 099. Në Rajonin e Lombardisë gjatë 24 orëve të fundit u raportua për 0 viktima dhe 350 raste të reja pozitive./ Opinion.al

Pas