Kryesore

“Ç’të shtyn të bëhesh bodyguard i Ramës?”Manja-Berishës:Krenar që jam pjesë e…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:43 - 12/05/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja kanë replikuar me njëri-tjetrin gjatë seancës parlamentare.

Berisha iu drejtua Ulsi Manjës, duke e pyetur se “çfarë e shtyn të bëhet bodyguar i Edi Ramës”, ndërsa i kërkoi të hapë zemrën dhe të tregojë publikisht arsyen.

Replikat:

Sali Berisha: Me një pyetje të vetme, ç’të shtyn o Ulsi të bëhesh bodyguard i Edi Ramës këtë javë, unë e di, po hapja zemrën kolektivit

Ulsi Manja: Sali, Edi Rama është në mandatin e tretë të qeverisjes së votojnë mbi 800 mijë shqiptarë. Krenar që jam shërbëtor në qeverinë Rama 3 dhe i shqiptarëve, jam krenar që jam pjesë e kësaj qeverie.

Ndërsa ministri po i përgjigjej replikës së Berishës, ky i fundit u largua nga Kuvendi së bashku me deputetin Flamur Noka.

Pas