Aktualitet

Elbasan/ Gjendet një predhë e pashpërthyer në një përrua


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:12 - 12/05/22 |
Opi Nion

Një predhë e vjetër luftarake e pashpërthyer është gjetur në një përrua në fshatin Mengël të Elbasanit në një përrua.

Policia bën me dije se grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe pritet që të shkojnë forcat antieksploziv për çaktivizimin dhe heqjen e predhës.

“Më datë 12.05.2022, ka ardhur njoftim në sallën operative të DVP Elbasan, se në fshatin Mengël, në një përrua, është konstatuar një predhë e vjetër luftarake, e pashpërthyer. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe pritet mbërritja e forcave antieksploziv, për çaktivizimin dhe heqjen e predhës”, njoftoi policia.

Pas