Aktualitet

Covid/Viktima më e re sot, 27 vjeçarja nga Saranda


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:09 - 23/10/21 |
Opi Nion

Ministria e Shendetësisë raportoi se gjatë 24 orëve të fundit u shënuan 7 viktima dhe 629 raste të reja infektimesh në vend. Ajo që bie në sy, është se viktima më e re është një 27-vjeçare nga Saranda.

Ministria e Shendetësisë raportoi se gjatë 24 orëve të fundit u shënuan 7 viktima dhe 629 raste të reja infektimesh në vend. Ajo që bie në sy, është se viktima më e re është një 27-vjeçare nga Saranda.

“Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 153 pacientë, nga të cilët 19 janë në gjendje më të rënduar. Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit nuk e kanë fituar betejën me COVID19, 7 qytetarë: një qytetare nga Saranda 27 vjeçe, katër qytetarë nga Tirana të moshave 44-80 vjeç, një qytetar nga Librazhdi 62 vjeç, një qytetare nga Berati 82 vjeçe”, njofton ministria pa dhënë detaje nëse e reja vuante nga sëmundje bashkëshoqëruese./Opinion.al

 

Pas