Aktualitet

COVID në Shqipëri/ Regjistrohet 1 rast i ri, prej ditësh asnjë viktimë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:54 - 04/07/21 |
Opi Nion

Vijojnë të jenë të ulëta shifrat e infektimeve ditore nga Covid në vend. Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit është shënuar 1 rast i ri nga 2144 testime të kryera dhe asnjë viktimë si pasojë e Covid-19.

Aktualisht janë 52 pacientë aktivë me COVID-19, ndërsa në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar, 4 pacientë.

Po gjatë 24 orëve të fundit,  janë shëruar 4 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,027 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (4 Korrik 2021)

Raste të reja ditore        1

Të shëruar në 24 orë     4

Të shtruar në spitale      4

Humbje jete në 24 orë   0

Testime ditore                2144

Testime totale            817,479

Raste pozitive             132,535

Raste të shëruara       130,027

Raste Aktive                  52

Humbje jete                 2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë          21

Shkodër       10

Elbasan        6

Durrës           5

Vlorë             5

Lezhë           2

Korçë          2

Fier              1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pas