Aktualitet

COVID në Shqipëri/ Asnjë humbje jete, 51 të infektuar dhe 3 të shtruar në spitalBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:30 - 31/05/22 |
Opi Nion

51 raste të reja me COVID-19 janë shënuar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 710 testime të kryera.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se rastet e reja janë regjistruar;  33 në Tiranë, nga 3 qytetarë në Fier, Gjirokastër, nga 2 qytetarë në Selenicë, Sarandë, nga 1 qytetar në Lezhë, Durrës, Krujë, Mat, Vlorë, Delvinë, Tepelenë, Pogradec.

Janë 287 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 3 pacientë. Janë shëruar 77 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 272,388 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (31 Maj 2022)

Raste të reja ditore 51
Të shëruar në 24 orë 77
Të shtruar në spitale 3
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 710

Testime totale 1,828,907
Raste pozitive 276,172
Raste të shëruara 272,388
Raste Aktive 287
Humbje jete 3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 204
Vlorë 18
Gjirokastër 17
Korçë 12
Fier 11
Durrës 8
Elbasan 6
Shkodër 4
Dibër 3
Lezhë 2
Berat 1
Kukës 1

Pas