Rajoni

Covid në Maqedoninë e Veriut, 6 viktima dhe 130 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:08 - 12/10/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 6 persona nga COVID-19.

Po gjatë këtij harku kohor, në Maqedoninë e Veriut u shënuan 130 raste të reja të infektuar me Covid nga 1 843.

Gjithashtu në orët e fundit janë regjistruar edhe 423 të shëruar nga numri i rasteve aktive për ditët e kaluara.

Ndërkohë, në shtetin fqinj vijojnë të jenë aktiv me Covid 6658 qytetarë./ Opinion.al

Pas