Rajoni

COVID në Kosovë/ Regjistrohen 3 viktima dhe 341 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:52 - 03/02/21 |
Semiljana Azizi

Kosova ka regjistruar në 24 orët e fundit 341 persona të infektuar me koronavirus, pas ekzaminimit të 2,357 tamponëve.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar gjithashtu 3 viktima me këtë virus.

“Rastet e vdekjes janë nga komunat: Pejë 1 rast (75 vjeç), Suharekë 1 rast (40 vjeç) dhe Vushtrri 1 rast (90 vjeç)”, është thënë në njoftim.

Nga virusi COVID-19, brenda 24 orëve janë shëruar 207 persona, ndërsa raste aktive janë 6,560.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 113 raste, Prizren 57 raste, Podujevë 21 raste, Vushtrri 14 raste, Gjilan 13 raste, Lipjan 13 raste, Ferizaj 12 raste, Pejë 12 raste, Gjakovë 11 raste, Mitrovicë 11 raste, Suharekë 10 raste, Fushë-Kosovë 9 raste, Malishevë 9 raste, Skenderaj 7 raste, Klinë 5 raste, Viti 5 raste, Drenas 4 raste, Obiliq 3 raste, Rahovec 3 raste, Dragash 2 raste, Istog 2 raste, Kamenicë 2 raste dhe me nga një rast komunat Graçanicë, Shtime dhe Shtërpcë 1 rast. Mbuloni gojën dhe hundën me maskë! Mbani higjienën! Respektoni distancën”, thuhet në raportin e IKSHPK-së./Opinion.al

Pas