Bota

COVID në Itali, mbi 10 mijë raste të reja dhe 83 humbje jete


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:15 - 23/11/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Itali bëjnë me dije se gjatë 24 orëve janë regjistruar 10,047 raste të reja me COVID, teksa kanë humbur jetën 83 qytetarë.

Aktualisht, në Itali janë 560 pacientë në terapi intensive, 11 më shumë se dje. Rajoni me më shumë raste të përditshme është Lombardia.

Sipas përditësimit të fundit të raportit për fushatën e vaksinimit kundër Covid të Ministrisë së Shëndetësisë me të dhënat e ditës së sotme,  janë administruar deri më tani 93.728.188 doza të vaksinës kundër Covid.

Pas