Rajoni

COVID në Greqi/ Mbi 19 mijë raste të reja, 112 viktima në 24 orët e funditBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:25 - 27/01/22 |
Opi Nion

Është rritur numri i viktimave dhe i rasteve të reja me COVID-19 në Greqi.

Autoritet shëndetësore në vendin fqinj bëjnë me dije se gjatë 24 orëve kanë humbur jetën 112 qytetarë nga COVID, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 23 083 që prej fillimit të pandemisë.

Po gjatë këtij harku kohor, në Greqi janë konfirmuar 19 712 raste të reja me COVID. Numri i pacientëve që po trajtohen në intubim është 633, prej të cilëve 504 janë të pavaksinuar ose kanë marrë vetëm një dozë vaksine.

Pas