Bota

COVID/ Mitsotakis dhe gruaja e tij, të parët që do të vaksinohen në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:43 - 18/12/20 |
Semiljana Azizi

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis dhe bashkëshortja e tij do të marrin vaksinën kundër COVID-19 para fundit të viti 2020, raportojnë mediat greke.

Kryeministri grek ka lajmëruar më herët se ai dhe familja e tij do jenë të parët që do vaksinohen në Greqi për të siguruar efikasitetin e vaksinës.

I gjithë procesi i vaksinimit do të bëhet live në spitalin ‘Evangelismos’ të Athinës.

Mësohet se vetëm 3 ditë para vitit të ri, Mitsotakis nën praninë e mediave bashkë me gruan e tij Mareva Mitsotaki do të marrin vaksinën ndaj COVID-19./Opinion.al

Pas