Aktualitet

COVID-19/ Zvicra heq të gjitha masat për udhëtimet nga ShqipëriaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:21 - 16/02/22 |
Opi Nion

Ditën e sotme ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njoftoi nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare në “Facebook” se autoritetet në Zvicër, kanë vendosur heqjen e të gjithë masave në kufi për udhëtimet drejt këtij shteti.

Sipas njoftimit të ministrisë, duke filluar nga data 17 shkurt nuk do të kërkohet certifikata e vaksinimit, testi apo formulari PLF.

Duke filluar nga data 17 shkurt 2022, nuk do të kërkohet certifikatë vaksinimi apo shërimi, as provë testi negativ anti-Covid dhe as formulari (PLF) për të hyrë në Zvicër”,-thuhet në njoftimin e ministrisë./Opinion.al

Pas