Kryesore

Covid-19/Ulen shifrat e infektimeve në Kosovë, 10 të vdekur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:08 - 19/09/21 |
Opi Nion

Vijon të jetë serioze situata e pandemisë Covid-19 në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike bën me dije se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 10 persona dhe janë konfirmuar të infektuar me koronavirus 173 qytetarë.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije gjithashtu se aktualisht, raste aktive me koronavirus janë mbi 9 mijë persona.

Prej shpërthimit të pandemisë në mars të vitit 2020, autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar mbi 158.000 raste të infektimit.

Prej tyre 2.899 persona kanë vdekur./Opinion.al

Pas