Bota

COVID-19/ Rritet numri i viktimave dhe i rasteve në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:43 - 23/02/21 |
Opi Nion

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit të viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19.

Sipas autoriteteve shëndetësore italiane, në këtë shtet kanë humbur jetën 356 persona nga COVID-19, ndërsa janë regjistruar 13314 raste të reja.

Deri tani në Itali janë shënuar  96.348 viktima në total. Sot u deklarua se rasti i parë me mutacionin brazilian është gjetur në Romë. Rajoni me më shumë raste të reja është Lombardia, me 2.480 raste të reja në orë.

Pacientët e shtruar në repartet Covid janë 18.295, nga të cilët 2.146 në terapi intensive./ Opinion.al

Pas