Bota

COVID-19/ Rekord i ri negativ, SHBA regjistron më shumë se 2000 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:00 - 04/12/20 |
Opi Nion

Vijon të përkeqësohet situata e pandemisë COVID-19 në SHBA. Në 24 orët e fundit  u shënuan mbi 210 mijë raste të reja me koronavirus dhe 2900 të vdekur sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins. Kjo është shifra më e lartë e regjistruar që prej nisjes së pandemisë së Covid-19.

Vdekshmëria është e frikshme dhe është mes nesh, tha drejtori i qendrës së barnave, Robert Redfield, sipas të cilit, deri në muajin shkurt vendi pritet të regjistrojë në total rreth 450 mijë humbje jete.

Deri tani në SHBA janë regjistruar 14,143,801 të infektuar me koronavirus, nga të cilët kanë vdekur, 276,366 persona./ Opinion.al

Pas