Bota

COVID-19/ Regjistrohen 76 viktima dhe mbi 14 500 raste të reja në Britani


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:58 - 06/10/20 |
Opi Nion

Britania e Madhe po përballet me rritjen e numrit të rasteve të reja të personave të infektuar me COVID-19.

Sipas autoriteteve shëndetësore britanike, në 24 orët e fundit janë regjistruar mbi 14 500 raste të reja dhe 76 viktima.

Totali i viktimave në Britani është 42445, ndërsa i personave të infektuar është 530,000./ Opinion.al

Pas