Aktualitet

Arrestohen 5 zyrtarë të AKBN-së, akuzat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:10 - 06/10/20 |
Opi Nion

Prokuroria e Tiranës ka lëshuar 6 urdhër arreste për disa zyrtarë të Agjencisë Kombëtare të Burimeve Natyrore.

Mësohet se deri më tani janë arrestuar 5 persona, ndërsa për një tjetër është vendosur arrest shtëpie. Sipas informacioneve, dy zyrtarë të tjerë janë ende në kërkim.

Urdhër arrestet janë lëshuar akuzat mashtrim me pasoja të rënda, kontrabandë me mallra që paguhen akcizë, fshehje të ardhurash dhe shpërdorim detyre./ Opinion.al

Pas