Aktualitet

COVID-19 në Shqipëri, ja deri kur do të mbyllen kufijtë me Greqinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:02 - 15/09/20 |
Opi Nion

Referuar situatës së krijuar nga pandemia COVID-19 në Shqipëri, Greqia ka vendosur mbajë mbyllur kufirin deri më 30 shtator me vendin tonë.

Ndërkohë rregullat vijojnë të jenë të njëjta, teksa nga pikat kufitare lejohet të hyjnë për në Greqi punëtorët sezonalë dhe shqiptarët me leje qëndrimi.

Qytetarët shqiptarë të cilët mund të kalojnë në tokën greke, iu duhet që të paraqesin testin negativ për COVID-19 i cili është bërë jo më herët se 72 orë në një nga laboratorët e certifikuar në Shqipëri nga MSH si dhe autorizimi PFL nga pala greke./ Opinion.al

Pas