Aktualitet

Covid-19 në Shqipëri, 15 raste të reja, 6 të shëruar, asnjë viktimë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:18 - 09/07/21 |
Opi Nion

Vijojnë të jenë të ulëta shifrat e infektimeve ditore nga Covid në vend. Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë shënuar 15 raste te reja nga 2108 testime të kryera dhe asnjë viktimë si pasojë e Covid-19.

Rastet e reja janë regjistruar në këto bashkinë këto bashki:  4 raste në Tiranë, 4 raste në Peqin, 3 raste në Fier, 2 raste në Lushnje, 1 rast në Lezhë, 1 rast në Vlorë.

Aktualisht janë 81 pacientë aktivë me Covid 19 në të gjithë vendin, ndërsa në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 6 pacientë.

Po gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 6 qytetarë duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,043 që nga fillimi i pandemisë.

Statistika (9 Korrik 2021)
Raste të reja ditore       15
Të shëruar në 24 orë     6
Të shtruar në spitale      6
Humbje jete në 24 orë   0
Testime ditore                2108

Testime totale             828,621
Raste pozitive             132,580
Raste të shëruara        130,043
Raste Aktive                        81
Humbje jete                   2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            29
Elbasan           12
Fier                  11
Korçë             9
Shkodër          6
Vlorë                6
Lezhë                3
Durrës              2
Gjirokastër        2
Kukës                1/Opinion.al

Pas