Rajoni

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, humbin jetën 23 qytetarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:38 - 02/09/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut njoftojnë se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 23 qytetarë nga COVID-19, teksa janë shënuar 760 raste të reja.

Gjithashtu, në 24 orët e fundit regjistrohen 644 pacientë të shëruar ndërsa numri i rasteve aktive shkon në 14.878.

Që nga fillimi i pandemisë COVID-19, në Maqedoninë e Veriut numri i të infektuarve ka shkuar në 178.159, numri i viktimave në 5,987 dhe ai i të shëruarve në 157.294./ Opinion.al

Pas