Rajoni

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, 29 viktima në 24 orëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:49 - 06/02/22 |
Opi Nion

Vijon të rritet numri i viktimave nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 1.045 raste të reja, 29 viktima dhe 2.418 persona të shëruar.

Vendi fqinj ka regjistruar 278.182 të infektuar me COVID-19 që nga fillimi i epidemisë, 8.578 të vdekur dhe 257.280 persona janë shëruar.

Pas