Rajoni

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, 15 viktima dhe 868 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:49 - 12/03/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut kanë njoftuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 15 qytetarë nga COVID-19.

Sipas ministrisë së Shëndetësisë bëri me dije se nga 3,654 testime të realizuara, 868 persona kanë rezultuar pozitivë.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë shënuar 111.077 pacientë me COVID-19, prej tyre 96.925 pacientë janë shëruar dhe 3.280 kanë humbur jetën./ Opinion.al

Pas