Rajoni

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, 14 viktima dhe 307 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:51 - 22/01/21 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 14 persona nga COVID-19.

Po ashtu, në harkun kohor të 24 orëve janë kryer 1854 testime për COVID-19, prej të cilëve 307 raste kanë rezultuar pozitivë.

Autoritetet Shëndetësore raportojnë se aktualisht Maqedoninë e Veriut janë shëruar 658 pacientë.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 90.124, prej të cilëve 76.045 janë shëruar, ndërsa 2.768 kanë ndërruar jetë./ Opinion.al

Pas