Kryesore

COVID-19 në Kosovë/ Regjistrohen viktima dhe 47 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:08 - 27/09/20 |
Opi Nion

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë humbur jetën tre persona nga COVID-19, duke e çuar numrin e viktimave në total në 622.

Ndërkohë, nga 525 teste, janë konfirmuar pozitiv me koronavirus 47 prej tyre, shifra të qëndrueshme këto në Kosovë prej disa ditësh tashmë. Numri total i rasteve është 15472, prej të cilave aktive janë 1572.

këto shifra janë konfirmuar nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë. Po ashtu në 24 orët e fundit janë shëruar 113 persona, ndërsa në total numri i të shëruarve është 13278./ Opinion.al

Pas