Bota

COVID-19 në Itali/ Shënohen 65 viktima dhe mbi 1 mijë raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:06 - 07/06/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore italiane njoftojnë se kanë humbur jetën 65 persona nga COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 126,588 persona.

Ministria e shëndetësisë bëri me dije se nga 84,567 mijë teste të realizuara, kanë rezultuar pozitivë 1, 273 persona me Covid. Ndërsa që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 4, 233, 698 raste me koronavirus.

Autoritetet shëndetësore raportojnë se gjatë 24 orëve më Itali janë administruar 493, 112 doza të vaksinave kundër Covid./ Opinion.al

Pas