Bota

COVID-19 në Itali, regjistrohen 674 viktima në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:55 - 18/12/20 |
Opi Nion

COVID-19 vijon të shkaktojë viktima në Itali. Sipas autoriteteve shëndetësore në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 674 persona, ndërsa janë konfirmuar 17992 raste të reja

Rreth 10% i 179800 tamponëve të bërë ditën e sotme ka rezultuar pozitiv. Veneto mbetet rajoni më i goditur në ditët e fundit, me 4211 të infektuar, më tej vijnë Lombardia (2744) dhe Emilja Romanja (1745).

Ndërkohë, pas shumë debatesh, duket se brenda qeverisë është miratuar linja e rreptësisë për sa i përket masave për fundvitin. Italia do të përjetojë një karantinë totale për 10 ditë.

Kufizime do te ketë edhe në numrin e personave që mund të ftohen në shtëpi për festat, jo më shumë se 2 të rritur, ndërkohë që nuk do të ketë kufizim për fëmijët nën 14 vjeç./ Opinion.al

Pas