Aktualitet

Makina përplas për vdekje këmbësoren në Vlorë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:17 - 18/12/20 |
Semiljana Azizi

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Vlorës.

Bëhet me dije se një femër e identifikuar me iniciale S. G., rreth 75-vjeçe është përplasur për vdekje nga automjeti me drejtues shtetasin me iniciale P. I., 37-vjeç.

Ngjarja është shënuar rreth orës 17:21, në lagjen “24 Maji”, Vlorë, në vendin e quajtur”Kryqëzimi i Sodës”.

Ndërsa drejtuesi i mjetit është shoqëruar në komisariat, mësohet se policia ka nisur hetimet dhe po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve.

Informacion paraprak

Rreth ores 17:21, në lagjen “24 Maji”, Vlorë, në vendin e quajtur”Kryqëzimi i Sodës”, një automjet, me drejtues shtetasin P. I., 37 vjeç, banues në Vlorë, ka aksidentuar me pasojë vdekje shtetasen S. G., rreth 75 vjeçe, e cila ishte duke lëvizur në këmbë.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Vlorë.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes./Opinion.al

 

Pas