Bota

COVID-19 në Itali, regjistrohen 3.558 raste të reja në 24 orë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:51 - 20/07/21 |
Opi Nion

3.558 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Itali. Autoritet shëndetësore bëjnë me dije se gjatë këtij harku kohor, kanë humbur jetën si pasojë e COVID 10 qytetarë.

Në të gjitha spitalet në këtë shtet ndodhen të shtruar 1.760 qytetarë, ndërsa në total 49.310 persona janë pozitivë, shumica prej tyre po kurohen në shtëpi.

Autoritetet shëndetësore, apelojnë qytetarët për t’u treguar të kujdesëm dhe të respektojnë masat e vendosura, në mënyrë që të frenojnë përhapjen e pandemisë./ Opinion.al

Pas