Bota

COVID-19 në Itali/ 1851 të infektuar dhe 19 viktima në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:25 - 30/09/20 |
Opi Nion

Koronavirusi vijon të shkaktojë viktima në Itali. Mësohet se në 24 orët e fundit në Itali kanë humbur jetën 19 persona nga COVID-19, ndërsa janë konfirmuar 1851 raste të reja.

Totali i viktimave që nga fillimi i emergjencës shëndetësore në Itali është 35.894, ndërsa totali i personave të infektuar është 314.861.

Numri i pacientëve të shëruar sot ishte 1198, për një total prej 227 704 rast. Në Rajonin e Lombardisë gjatë 24 orëve të fundit u raportua për 4 viktima dhe 201 raste të reja pozitive./ Opinion.al

Pas