Rajoni

COVID-19 në Greqi, regjistrohen mbi 2600 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:11 - 22/07/21 |
Opi Nion

Greqia vijon të raportojë shifra të larta të personave të infektuar me COVID-19.

Autoritetet shëndetësore në vendin fqinj, bëjnë me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar  2, 604 raste të reja me koronavirus, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 469, 042 persona, prej të cilave 51.2% janë burra.

Ndërkohë, gjatë këtij harku kohor, 5 pacientë kanë humbur jetën, ndërsa 126 persona ndodhen në intubim . Aktualisht numri i pacientëve të rinj të shtruar në spitalet Covid është 173.

Që nga fillimi i pandemisë në Greqi kanë humbur jetën 12, 875 pacientë, 95.1% prej tyre kishin sëmundje shoqëruese dhe i përkisnin grupmoshës mbi 70-vjeç./ Opinion.al

Pas