Rajoni

COVID-19 në Greqi/ 2,383 raste të reja dhe 41 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:01 - 10/11/20 |
Opi Nion

Vijon të rritet numri i viktimave dhe i personave të infektuar nga COVID-19 në Greqi.

Mësohet se në 24 orët e fundit, kanë humbur jetën 41 persona, ndërsa janë konfirmuar 2,383 raste të reja.

Me shtimin e shifrave të ditës së sotme në Greqi, që prej fillimit të pandemisë janë regjistruar në total 866 viktima, ndërkohë numri në total i të prekurve nga virusi ka shkuar në 60,570 të tjerë.

Pas