Rajoni

COVID-19/ Maqedonia e Veriut regjistron 26 viktima dhe 213 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:46 - 14/12/20 |
Semiljana Azizi

Maqedonia e Veriut njoftoi ditën e sotme se në 24 orët e fundit janë kryer 741 testime të dyshuar për COVID-19 dhe prej tyre 213 kanë rezultuar pozitivë.

Rastet më të shumtë në numër janë regjistruar në Shkup, e ndjekur nga Kumanova, Tetova dhe Kavadari.

Ndërkohë, që në raportimet e fundit mësohet të kenë humbur jetën 26 pacientë nga COVID-19. Kurse, betejën me virusin në 24 orët e fundit e kanë fituar 632 persona.

Nga raportimet, që prej nisjes së pandemisë dhe deri më tani në Maqedoninë e Veriut janë kryer 365 599 testime dhe prej tyre janë regjistruar 73 851 persona pozitivë, janë shëruar 50 046 prej tyre, ndërsa e kanë humbur jetë 2 147 të tjerë. Numri i rasteve aktive në vend është 21 658./Opinion.al

Pas