Kryesore

Covid-19/ Kosova shënon 14 viktima dhe mbi 360 raste


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:05 - 16/09/21 |
Opi Nion

Vijon të jetë serioze situata e pandemisë Covid-19 në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike bën me dije se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 14 persona dhe janë konfirmuar të infektuar me koronavirus 368 qytetarë.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije gjithashtu se aktualisht, raste aktive me koronavirus janë 13,473 persona.

Në Kosovë janë dhënë gjithsej mbi 1.1 milion vaksina kundër koronavirusit, ndërsa mbi 399,000 qytetarë janë vaksinuar plotësisht./Opinion.al

Pas