Bota

COVID-19/ Italia regjistron 5.621 të infektuar dhe 62 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:18 - 10/09/21 |
Opi Nion

Në Itali ka janë regjistruar 5.621 persona të infektuar gjatë 24 orëve të fundit.

Nga ana tjetër, sipas autoriteteve 62 persona nuk e kanë fituar betejën me virusin, duke e çuar këtë numër që prej fillimit të pandemisë në 129.828 persona.

Sa i përket të shëruarave ato janë 6.984, ndërsa norma e pozitivitetit është 2 %.

Në të gjitha spitalet e Italisë janë aktualisht të shtruar 4.164 qytetarë, 548 nga të cilët ndodhen në repartet e kujdesit intensiv./Opinion.al

Pas