Aktualitet

Krijimi i Parlamentit, Soreca: Anëtarët të çojnë përpara integrimin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:01 - 10/09/21 |
Opi Nion

Janë betuar ditën e sotme 140 deputetët e Kuvendit të ri për këtë legjislaturë.

Në kuadër të kësaj ka ardhur dhe reagimi nga ambasadori i BE-së Luigi Soreca nëpërmjet një postimi nërrjetet sociale.

Në shkrimin e tij Soreca shprehet se pritet nga anëtarët e rinjë të Parlamentit të bashkëpunojnë me njëri-tjetrin.

Postim i plotë:

Urime anëtarëve të Kuvendit të ri Shqiptar dhe kryetares së re Lindita Nikolla. Roli i Parlamentit është kyç për pranimin në BE. Ne presim që të gjithë anëtarët e Parlamentit të bashkëpunojnë dhe të çojnë përpara integrimin, një përparësi gjithëpërfshirëse për njerëzit./Opinion.al

Pas