Bota

Covid-19 i merr jetën ligjvënësit 41-vjeçar në SHBA


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:45 - 30/12/20 |
Opi Nion

Një ligjvënës i sapozgjedhur në Shtetet e Bashkuara ka humbur jetën në moshën 41-vjeçare  nga COVID-19.

Republikani Luke Letlow, ishte zgjedhur si përfaqësues i distriktit të 5-të të Luizianës dhe pritej të betohej të dielën.

Letlow njoftoi në 18 dhjetor se kishte rezultuar pozitiv me koronaviurs, dhe një ditë më vonë u shtrua në spital.

Gjendja e tij u përkeqësua shpejt dhe më 23 dhjetor u transferua në terapi intensive, ku edhe vdiq ditën e martë. / Opinion.al

Pas