Rajoni

COVID-19, humbin jetën 79 persona në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:50 - 06/04/21 |
Opi Nion

79 persona kanë humbur jetë në 24 orët e fundit nga COVID-19 në Greqi, ndërsa janë konfirmuar dhe 4 309 raste të reja.

Gjatë orëve të fundit gjithashtu janë shtruar në spital 751 persona. Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid në vendin fqinj ka shkuar në 281,570 mes të cilëve kanë humbur jetën 8 532 persona./ Opinion.al

Pas