Aktualitet

COVID-19/ Hapja e shkollave, ISHP këshilla nxënësve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:23 - 31/08/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme dyert e shkollave u hapën për nxënësit e ciklit fillor të cilët nuk mundën të zhvillonin mësimin online gjatë periudhës së karantinës.

Ndërkohë, së shpejti do shkollat do të hapen për të gjithë nxënësit. Lidhur me situatën,  ka reaguar ISHP duke kujtuar respektimin e protokolleve gjatë kohës që nxënësit ndodhen në ambientet e shkollave.

Po ashtu, kërkohet kujdes i veçantë nga prindërit, mësuesit dhe nga vetë nxënësit. ISHP ka publikuar disa nga rregullat që dihet të zbatojnë nxënësit si dhe në raste se një prej tyre shfqa simptoma të COVID-19./ Opinion.al

Pas