Kryesore

COVID-19/ Basha: 4 hapa urgjentë në ndihmë të shëndetësisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:31 - 25/10/20 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar nga pandemia COVID-19 në vendin tonë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Basha shkruan se qeveria duhet të rrisë testimet, të rimbursojë qytetarët me COVID që marrin mjekim në shtëpi, të angazhojë të gjithë mjekët e infermierët si dhe të shtojë kapacitetet spitalore.

Reagimi

Rritja e numrit të testimeve, rimbursimi i plotë për mjekimin në shtëpi kundër Covid, bonusi i premtuar dhe angazhimi i të gjithë mjekëve e infermierëve dhe shtimi i kapaciteteve spitalore janë 4 hapa URGJENTË në ndihmë të shëndetësisë dhe shqiptarëve të lënë në mëshirë të fatit./ Opinion.al

 

Pas