Bota

COVID-19/ 951 të infektuar dhe 30 viktima në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:25 - 23/06/21 |
Opi Nion

Italia gjatë 24 orëve të fundit, ka shënuar 951 persona të infektuar me koronavirus.

Nga krahu tjetër autoritetet shëndetësore kanë njoftuar se numri i viktimave nga virusi është 30. Në njoftimin theksohet se numri i të shtruarve në spitale ka rënë ndjeshëm.

Në pavijon momentalisht janë 149 të shtuar më pak se një ditë më parë, ndërsa në njësitë e kujdesit intensive 18 persona. Gjatë këtij intervali kohor, janë shpallur të shëruar 5.455 qytetarë./ Opinion.al

Pas