Bota

Cilësoi Putin vrasës, Erdogan kritika Biden: Koment i papranueshëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:27 - 19/03/21 |
Opi Nion

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan nuk i ka kursyer kritikat për homologun amerikan Joe Biden, teksa ky i fundit e quajti Putin vrasës.

Erdogan është shprehur se komentet e Biden kundrejtë Putinit janë të papranueshme, dhe nuk i përshtaten aspak posturës së një Presidenti.

Pasi zbulimi amerikan deklaroi se Rusia u përpoq të ndërhynte në fushatën presidenciale të zgjedhjeve në SHBA, Biden drejtoi menjëherë gishtin tek Putin për të cilin tha se do të paguante çmimin.

SHBA me administratën Biden pritet të ketë një politikë të jashtëme paksa të ashpër në raport me Rusinë e Turqinë./Opinion.al

Pas