Aktualitet

Çfarë shkroi kryeministri? Rama lë një mesazh për popullin ukrainasBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:29 - 15/06/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë zyrtare në Ukrainë, me ftesë të presidentit Vladimir Zelensky.

Pasi shikoi nga afër shkatërrimet e bëra nga sulmet ruse, kreu i qeverisë shqiptare la dhe një shënim për popullin ukrainas.

 “Shpresoj që bota ta ndaloj këtë luftë, dhe shpresoj që Ukraina të mund të dalë e rilindur prej saj”,- ka shkruar Rama.

Pas