Aktualitet

Çfarë po ndodh? Zjarri vijon të përhapet në ishullin e SazanitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:03 - 06/06/22 |
Opi Nion

Vatra e zjarrit në ishullin e Sazanit vijon të përhapet, edhe për shuarjen e flakëve janë angazhuar 80 efektivë të ushtrisë, zjarrfikësve dhe zonave të mbrojtura.

Deri më ta flakët ende nuk janë vënë nën kontroll. Rreziku më i madh për ata që po shuajnë zjarrin janë municionet e ngelura nga viti 1997 të cilat mund të shpërthejnë.

Megjithatë operacioni vijon ende për shuarjen e flakëve.

Pas