Aktualitet

Çfarë po ndodh në këto çaste në Fushë Krujë? Automjetet me orë të tëra kanë mbetur në trafik


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:58 - 27/10/17 |
b.f

Pamjet tregojnë një trafik të dendur në aksin rrugor Fushë Krujë-Thumanë, mbrëmjen e sotme, pjesë e segmentit Tiranë-Milot, ku radha e automjeteve arrin në disa kilometra.

Siç duket edhe nga video dhe fotot e mbërritura në Opinion.al, problematik duket segmenti nga Fushë Kruja e deri në afërsi të Thumanës. Shkak për trafikun e rënduar është bërë fluksi i automjeteve që përshkojnë këtë segment.

Fushë Krujë-Thumanë-Mamurras është pjesa më problematike e aksit rrugor Tiranë-Milot dhe bllokimi i saj nga trafiku ndodh prej vitesh, pavarësisht ndërhyrjeve që janë bërë për zgjerimin e rrugës.

Mungesa e mbikalimeve dhe nënkalimeve bën që automjetet të krijojnë radhë të gjata në oraret e fluksit të lëvizjes.

Pas