Emisionet

Çfarë ilaçesh duhen për Covid -19?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:12 - 13/11/20 |
el ida

Në një kohë kur koronavirusi ka shënuar shifra në rritje thuajse në të gjithë Europën, emisioni “Opinion” është ndalur mbrëmjen e së enjtes në mënyrën e trajtimit të këtij virusi, në Shqipëri dhe vende të tjera.

Në emision janë publikuar protokollet orientuese të trajtimit të hartuara nga Ministria e Shëndetësisë dhe njëkohësisht përmes lidhjeve direkte nga Maqedonia, Turqia, Franca dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës është bërë  një pasqyrim mbi medikamentet e përdorura për trajtim nga këto vende.

Të ftuar në studio:

Skender Brataj

Najada Çomo

Mentor Kikia

Juli Xhokaxhi

Besnik Jakaj

Gazment Koduzi

Ne lidhje skype:

Silva Bino – ISHP

Erjon Dobi – Mjek, Francë

Arban Domi – SHBA

Fadil Cana –  Maqedoni

Dr. Bilgin Sait, mjek internist – American Hospital, Stamboll

Pas