Aktualitet

Meta shfaqet me maskë para gazetarëve: E kam patur tmerr por…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:30 - 13/11/20 |
Al Do

Presidenti Ilir Meta është shfaqur sot për herë të parë në publik me maskë. Gjatë komunikimit të tij të përjavshëm me gazetarët, presidenti doli para tyre me maskën mbrojtëse e cila prej disa javësh është bërë e detyruseshme.

“Unë e kam patur tmerr të mbaj maskë por në momentet aktuale për të mos lënë hapsirë për spekullim u bëj të gjithëve thirrje të mbajnë maskat. Nuk ka lidhje me thirrjet e kryeministrit por në kushtet aktuale qytetarët duhet të mbrohen.”, tha presidenti Meta.

Presidenti deklaroi se situata e pandemisë është jashtë kontrollit dhe u shpreh i shqetësuar për numrat në rritje të të infektuarve me koronavirus.

“U vonova për konferencën pasi isha për ngushëllim tek një bashkëmoshatari im”, u tha Meta gazetarëve duke shtuar se sistemi shëndetësor është në vështirësi serioze si pasojë e situatës së koronavirusit./ Opinion.al

Pas