Kryesore

Çfarë diskutoi Meta me ambasadoren e SHBA në takimin e sotëm?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:58 - 05/06/20 |
Opi Nion

Paraditen e sotme Presidenti Ilir Meta zhvilloi një takim për 80 minuta me ambasadoren e SHBA Yuri Kim.

Pa këtij takimi, Meta ka dalë në një komunikim për mediat, ku dhe është pyetur se çfarë çështjes diskutoi me ambasadoren.

Por, Meta nuk i është përgjigjur pyetjes, duke thënë se nuk do bëj asnjë koment që ka lidhje me takimin.

“Ishte një takim zyrtar, nuk dua të bëj komente. Ishte shumë pozitiv. SHBA mbështet anëtarësimin e Shqipërisë në BE”-tha Meta./ Opinion.al

Pas