Aktualitet

Çështja Tahiri rikthehet në Apelin e Gjykatës së Posaçme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:15 - 28/09/21 |
Opi Nion

Gjykata e Lartë ka kthyer çështjen e Saimir Tahirit në Apelin e GJKKO. Tashmë Tahiri do të rigjykohet nga Shkalla e Dytë e cila do të marrë një vendim përfundimtar.

Në përfundim të seancës para gjykatës në një prononcim të shkurtër për mediat Tahiri tha:

“Do ndjekim procedurën dhe do shkojmë prapë në Gjykatën e Apelit”.

Nga ana tjetër Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e ish-drejtorit të Policisë Vlorë, Jaeld Cela për t’u liruar.

Pas